חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

היתרונות בלימודי תואר ראשון בקלינאות תקשורת

מעל ל- 90% מהגולשים ציינו שהתוכן עזר להם לקבל החלטה מושכלת לבחירת המסלול המתאים להם לתואר ראשון בקלינאות תקשורת.

תואר ראשון בקלינאות תקשורת יצייד אתכם בהבנה בסיסית של תהליכי דיבור, שפה ושמיעה. בסיום הלימודים תדעו לזהות, לאבחן ולטפל בהפרעות תקשורת בקרב ילדים ומבוגרים.

לימודי קלינאות תקשורת מכינים אתכם, קלינאי התקשורת העתידיים, לטפל בבעיות שעשויות להיות מולדות או תוצאה של פגיעה. תואר בהפרעות תקשורת גם יקנה לכם מיומנויות של חשיבה ביקורתית על נושאים מורכבים המשפיעים על התקשורת האנושית.

אם אלה התכנים שמעניינים אתכם, ואם אתם כמהים לקריירה שתאפשר לכם לחולל שינוי ולהשפיע על בני האדם, נראה שיש לכם סיבות טובות להירשם ללימודי קלינאות תקשורת.

המשיכו לקרוא כדי לגלות סיבות טובות נוספות!

תואר ראשון בקלינאות תקשורת, הנקראים גם לימודי הפרעות בתקשורת, יצייד אתכם בהבנה בסיסית של תהליכי דיבור, שפה ושמיעה. בסיום הלימודים תדעו לזהות, לאבחן ולטפל בהפרעות תקשורת בקרב ילדים ומבוגרים.

לימודי קלינאות תקשורת מכינים אתכם, קלינאי התקשורת העתידיים, לטפל בבעיות שעשויות להיות מולדות או תוצאה של פגיעה. תואר בהפרעות תקשורת גם יקנה לכם מיומנויות של חשיבה ביקורתית על נושאים מורכבים המשפיעים על התקשורת האנושית.

אם אלה התכנים שמעניינים אתכם, ואם אתם כמהים לקריירה שתאפשר לכם לחולל שינוי ולהשפיע על בני האדם, נראה שיש לכם סיבות טובות להירשם ללימודי קלינאות תקשורת.

המשיכו לקרוא כדי לגלות סיבות טובות נוספות!

מידע על אתר קלינאי

בוגרים מספרים

"באתר 'קלינאי' מצאתי את כל התשובות שחיפשתי בנושא לימודי הפרעות תקשורת"​

כי אנשים בכל הגילאים זקוקים לקלינאי תקשורת

קלינאי תקשורת מתמחים באבחון ובגישות טיפול בהפרעות דיבור ושפה ובבעיות בליעה. לימודי הפרעות תקשורת מספקים ידע על סוגים רבים של בעיות תקשורת המשפיעות על קבוצות גיל שונות מסיבות שונות. חלק מההפרעות הללו נגרם מבעיות בשרירים, חלק מפציעות וחלק מעיכובים התפתחותיים.

בכל מקרה, הפרעות תקשורת משפיעות על כל הגילאים. לכן, כשאתם לומדים תואר ראשון או תואר שני בקלינאות תקשורת, תוכלו לבחור אם להתמקד בטיפול באוכלוסיית הילדים או המבוגרים.

רוצה ללמוד קלינאות תקשורת?

השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע

דוגמאות להפרעות תקשורת:

 • אפזיה (Aphasia) – אובדן היכול להפיק ולהבין את השפה.
 • אפרקסיה (Apraxia) – אובדן היכולת לומר את מה שהאדם מנסה לומר.
 • הפרעות על הספקטרום האוטיסטי.
 • Dysarthria – כאשר בעיות שרירים מקשות על הגיית המילים.
 • Lisping – הגייה לא נקיה של העיצורים ס׳, ז׳, ש׳.
 • גמגום
 • אֵלֶם
 • עיכובים בדיבור
 • הפרעות פונולוגיות
 • לקויות למידה כמו דיסלקציה או דיסקלקוליה
 • עומס – קצב הפקת הדיבור אינו תקין.

 

הפרעות אלה ורבות אחרות עלולות להפריע ליכולתו של האדם לתקשר. אם אתם רוצים לפתח קריירה שתאפשר לכם לעזור לילדים ולמבוגרים לתקשר טוב יותר, הצעד הראשון מתחיל בלימודי תואר ראשון בקורס קלינאי תקשורת.

בקיצור, למה כדאי ללמוד קלינאות תקשורת? כי תואר זה מתמקד ביסודות התקשורת האנושית, עוסק בהיבטים הביולוגיים, הפיזיים, החברתיים והלשוניים, ומעניק לכם את הבסיס המדעי להבנה טובה יותר של השאלות, ״כיצד ומדוע עלולה להיפגע התקשורת של בני האדם?״

בגלל מגוון סוגי הקריירות הזמינות לקלינאי תקשורת

תואר בקלינאות תקשורת יכול להוביל אתכם לסוגים שונים של קריירה, במיוחד אם תשיגו גם תואר שני. לדוגמה:

 

 חוקרים בתחום הפרעות תקשורת מסייעים לבודד את כול האלמנטים הקשורים, החל מהגורמים הסיבתיים להפרעות תקשורת ובליעה ועד לשיטות הטיפול היעילות ביותר עבור אוכלוסיות שונות של אנשים בכול גיל המתמודדים עם הפרעות שכאלה. בוגרי קלינאות תקשורת שיבחרו להמשיך גם לתואר שלישי, יתרמו להבנה טובה יותר של תחום הפרעות התקשורת.

אודיולוג מתמחה בהפרעות שמיעה הקשורות במגוון דרכים לעבודתה של קלינאי תקשורת. זאת משום שהפרעות דיבור קשורות לעתים קרובות להפרעות שמיעה. יש בוגרי תואר ראשון שממשיכים לתואר שני בקלינאות תקשורת, כדי להפוך לאודיולוגים.

לא כל מי שסיים לימודים בקלינאות תקשורת חייב להיות מטפל. שוק התעסוקה דורש גם מפקחים קליניים ומנהלי תוכניות בעמותות כדי להבטיח שהפרקטיקות מנוהלות היטב, ושהשירותים של קלינאי התקשורת מגיעים למקום שבו הם נדרשים. ישנם תפקידים רבים בתחום הכרוכים בכושר מנהיגות, והם מתחילים בתואר שני בקלינאות תקשורת.

יש שפע של משרות בתחום החינוך לבעלי תארים בקלינאות תקשורת. אנשי מקצוע אלה עובדים לעתים קרובות בבתי הספר כדי לתמוך בתוכניות לימוד אינדיבידואליות עבור תלמידי החינוך המיוחד, ולעתים הם גם עוברים בין בתי הספר ברשות, כדי לתמוך בכלל התלמידים ברשות המקומית. המיומנויות והבסיס החינוכי שרוכשים הסטודנטים במהלך הלימודים יכולים להוות בסיס ללימודים ולתפקידים נוספים, למשל יועצים בית ספריים או מורים לחינוך מיוחד.

 

שירותים לפרטים בקהילה – לצד התפקידים שממלאים העובדים הסוציאליים ברשות המקומית, יש תפקידים נוספים במחלקת הרווחה הדורשים טיפול מקצועי לאנשים עם הפרעות תקשורת. תפקידים אלה יכולים להביא את קלינאי התקשורת לא רק לבתי הספר ולגנים אלא גם לבתי אבות או למרפאות קהילתיות.

 לא כל בוגרי תואר ראשון בקלינאות תקשורת נכנסים לתחום, והם גם לא חייבים. כלומר, לאחר שקיבלתם תואר בקלינאות תקשורת שצייד אתכם בידע ובכישורי חשיבה ביקורתית, תוכלו לעבוד ולהתפתח בכול ענף אחר שתבחרו.

בגלל תנאי קבלה שבאים לקראת המועמדים

אתם יכולים להתקבל ללימודי תואר ראשון בקלינאות תקשורת כאשר:

איפה כדאי ללמוד קלינאות תקשורת? מכללות ואוניברסיטאות רבות מציעות לימודי קלינאות תקשורת או הפרעות תקשורת, והן מפוזרות ברחבי הארץ, כך שתוכלו ללמוד במקום שנוח לכם, כמו: המכללה האקדמית הדסה ירושלים, מכללת מבח״ר בבני ברק, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת חיפה, הקריה האקדמית אונו ועוד.

בגלל מגוון אפשרויות התעסוקה

לימודי קלינאות תקשורת אפשרויות תעסוקה – עם סיום התואר הראשון, תוכלו להשתלב בשוק התעסוקה במגוון משרות ותפקידים, כמו בתי חולים, מרפאות, בתי ספר, רשויות מקומיות או קליניקה פרטית.

דוגמאות לאפשרויות תעסוקה מתוך לוח דרושים מקוון:

 • רכז/ת טיפולי/ת בגני תקשורת באחת הרשויות המקומיות.
 • קלינאי/ת תקשורת לאבחון אוטיזם אצל ילדים בגיל הרך ובני נוער.
 • קלינאי/ת תקשורת לטיפול מרחוק בהתאם למצבו ההתפתחותי של המטופל.

כמה מרוויח קלינאי תקשורת – ממוצע השכר של קלינאי תקשורת הוא כ-9,000 שקלים. כללית, גובה השכר יהיה תלוי בסוג ההעסקה שלכם, אם אתם שכירים או עצמאים המפעילים קליניקה פרטית משלכם.

באשר למלגות ללימודי קלינאות תקשורת – ברוב המקרים, המכללות והאוניברסיטאות מציעות מלגות פנימיות לסטודנטים בכול מסלולי הלימוד, בין אם הם לומדים תואר ראשון בקלינאות תקשורת או תואר ראשון בתחום אחר.

בגלל התכנים הלימודיים המאתגרים

האם הלימודים בתואר ראשון בקלינאות תקשורת הם קשים? ובכן, בחירה בתחום זו לא תהיה נטולת אתגרים, אבל סטודנטים חרוצים להוטים ללמוד ולהבין את המדע והטיפול שמאחורי ההבנה של הפרעות התקשורת השונות, ימצאו באדיבות ובסקרנות האינטלקטואלית שלהם, את כל המוטיבציה הנדרשת כדי להצליח.

יתר על כן, ללכת עד הסוף על ידי השגת תואר שני ועמידה בכל הדרישות כדי לקבל גם הסמכה לאבחון, אינם דברים של מה בכך. נדרשות כ-3.5 שנים של לימוד שקדני כדי לסיים את התואר הראשון והשני, וזה עוד לפני שהתחלתם בהתנסות הקלינית וניגשתם לבחינות הנדרשות כדי לקבל הסמכה לאבחון.

עם זאת, בתקופה שתעברו בין הבחירה בלימודי קלינאות תקשורת לבין סיום הלימודים – תהיה לכם הזדמנות לצמוח, להשפיע ולהתכונן לקריירה מבוקשת ומתגמלת.

רוצה ללמוד קלינאות תקשורת?

השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע

אולי יעניין אותך גם?

קלינאי תקשורת

קלינאי תקשורת לילדים

קלינאי תקשורת לילדים אם ילדכם מתקשה לקרוא או לאיית, אם הוא מפגין קשיים בדיבור ובהפקת צלילים, קרוב לוודאי שטיפול על ידי קלינאי תקשורת מוסמך ומיומן

קרא עוד »

אוטיזם

אוטיזם עד לאחרונה דיברו המומחים על סוגים שונים של אוטיזם, כמו הפרעה אוטיסטית או תסמונת אספרגר, אולם היום, כל ההפרעות הללו נקראות ״הפרעות על ספקטרום

קרא עוד »

הפרעת קשב וריכוז

הפרעת קשב וריכוז לכולם קשה לפעמים לשבת בשקט, להתמקד במשהו או לשלוט בהתנהגות האימפולסיבית שלהם. אבל עבור חלק מהאנשים הקשיים הם עד כדי כך עקשניים

קרא עוד »

הפרעת תקשורת

הפרעת תקשורת הפרעות תקשורת עלולות להשפיע על האופן שבו אדם קולט, שולח, מעבד ומבין את הרעיונות שהוא שומע. הפרעות תקשורת עלולות להחליש את כישורי הדיבור

קרא עוד »

מעוניינים בשיחת ייעוץ מקלינאי/ת תקשורת מומלץ באיזור שלכם? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם:

דילוג לתוכן