חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מלגות ללימודי קלינאות תקשורת במכללה האקדמית הדסה

מעל ל- 90% מהגולשים ציינו שהתוכן עזר להם לקבל החלטה מושכלת לבחירת המסלול המתאים להם לתואר ראשון בקלינאות תקשורת.

קלינאות תקשורת היא ענף שקשור למדעי הבריאות ומתמקד בטיפול בהפרעות תקשורת, דיבור, שפה ובליעה. ולאחרונה, תחום זה מציע מגוון של אפשרויות לניהול קריירה מבטיחה. קלינאי תקשורת עובדים עם אנשים המתקשים בדיבור, בהפקת מילים או צלילים, או עם אנשים שמתאוששים ממחלה או מפגיעה שהשפיעו על היכולת שלהם לתקשר באופן מילולי.

 • קלינאי תקשורת מטפלים בילדים הסובלים מהפרעות התפתחותיות בדיבור שנוצרו במהלך הילדות, והתרחשו מסיבות שונות כולל מום מולד (כמו שיתוק מוחין וחך שסוע) או טראומה פסיכולוגית.
 • קלינאי תקשורת עובדים לא רק עם ילדים אלא גם עם מבוגרים שבגלל סיבות רפואיות (כמו שבץ מוחי, תאונה או סרטן בגרון), איבדו את היכולת לתקשר. קלינאי תקשורת עובדים גם עם אנשים מגמגמים, ועם מטופלים שמבקשים לשפר את הדיקציה והמבטא שלהם.

אם גם אתם שואפים לבנות קריירה מצליחה בקלינאות תקשורת, אתם יכולים להתחיל לבדוק מסלולים שונים לתואר ראשון בתחום זה. בד בבד, תוכלו גם לבדוק את האפשרות ליהנות מהמלגות המוצאות לסטודנטים, כולל אלה שנתרמו על ידי ידידי המכללה האקדמית הדסה.

מידע על אתר קלינאי

בוגרים מספרים

"ידעתי שקלינאות הוא התחום שאני רוצה ללמוד אבל לא ידעתי מאיפה מתחילים, המידע באתר 'קלינאי' עזר לי לגבש דעה סופית ולהירשם לשנת הלימודים הקרובה"​

מלגות סיוע

המכללה מעניקה מלגת סיוע ללימודי הפרעות בתקשורת המבוססת על קריטריונים סוציואקונומיים המתעדכנים מחדש בכל שנת לימודים. מלגת הסיוע מציעה סכום שהוא כמחצית מגובה שכר הלימוד השנתי, כלומר בין 5,000 ל-6,000 שקלים. הקריטריונים לקבלת המלגה הם:

 • להשתתף בתוכנית של מעורבות חברתית למען הקהילה.
 • להגיש בקשה (באופן מקוון), כאשר הנחיות ספציפיות לגבי אופן ההגשה יישלחו לסטודנטים עם פתיחת מועד ההרשמה.
 • להגיש את הבקשה רק לאחר שהסדרתם את הליך קבלתכם למכללה.

את התשובה לגבי הזכאות למלגה תקבלו תוך 3 שבועות ממועד הגשת המסמכים הנדרשים.

רוצה ללמוד קלינאות תקשורת?

השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע

מלגות הצטיינות – לסטודנטים חדשים

אם אתם סטודנטים חדשים שהתקבלו ללימודי תואר ראשון כסטודנטים מן המניין במכללת הדסה, ובעלי הישגים לימודיים גבוהים בשנה הראשונה, תוכלו לקבל מלגת הצטיינות בסכום של 3,000 שקלים. את המלגה תקבלו בתחילת שנת הלימודים השנייה. כדי להיות זכאים למלגת הצטיינות בחוג להפרעות  בתקשורת (במסלול ללימודי קלינאות תקשורת בירושלים) – הציון המתאם שעליכם להשיג צריך להיות 720 ומעלה.

מלגות דיקן

מלגות דיקן ניתנות לסטודנטים בגין ההישגים האקדמיים שהשיגו בשנה החולפת. ממוצע הציונים ישוקלל לפי נקודות זכות, כאשר כל ציוני הקורסים שנלמדו בשנה הרלוונטית יילקחו בחשבון, חוץ מהקורסים שנלמדו שוב.

המכללה קבעה 3 תנאי סף לקבלת מלגת דיקן:

 • מעמד הסטודנט הוא – סטודנט מן המניין (במסגרת שנות התקן).
 • הסטודנט למד בשנתון המתאים – בהיקף של 80% לפחות מתוכנית הלימודים.
 • בקרב קבוצת ייחוס של 10 סטודנטים לפחות, בשנתון המתאים בהיקף של 80% לפחות מתוכנית הלימודים. ההצטיינות תבחן בהתאם לממוצע הסטודנטים בקבוצה זו.

מלגות הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים

הקרן מציעה החזר שכר הלימוד של שנת הלימודים הראשונה לסטודנטים, הזכאים למלגה לפי החוק לקליטת חיילים משוחררים (כולל סטודנטים ששרתו במסגרת השירות הלאומי). המכללה אינה אחראית על מלגות אלה.

אגב, גם אם אתם זכאים לקבל מלגה זו של הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים, עדיין תהיו זכאים לקבל מלגות אחרות מהמכללה.

רוצה ללמוד קלינאות תקשורת?

השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע

מלגות פר״ח

פר״ח הוא פרויקט חונכות מול ילדים הזקוקים לעזרה, הן לימודית והן רגשית. בפרויקט זה מעורבים אלפי סטודנטים המטפחים את הילדים, מעניקים להם תשומת לב אישית ומעמידים בפניהם מודל חיובי לחיקוי. זאת, במטרה לאפשר לחניכים, לפתח הערכה עצמית חיובית שתאפשר להם לשגשג בעתיד ולממש את הפוטנציאל שלהם. פעילות בפר״ח מעניקה מלגה בסכום של עד 5,200 שקלים.

אגב, אם תחנכו ילד במסגרת פר״ח ובמקביל תקבלו מהמכללה גם מלגת סיוע – תקבלו פטור מביצוע שעות פעילות בקהילה, כפי שקובע תקנון המלגות.

שימו לב, המכללה אינה אחראית על המלגות של פר״ח ועל הפרסומים של פרויקט זה באתרים השונים.

מלגות ׳כאן גרים׳

התאחדות הסטודנטים, יחד עם המשרד לשוויון חברתי, יזמו את המלגה לתוכנית מגורים חברתית וחדשנית, שנקראת מלגת ׳כאן גרים׳. הזכאים למלגות אלה הם סטודנטים שגרים עם אזרחים ותיקים ובכך הם נהנים לא רק מחיבור בין דורי מרתק ומחברות יחידה במינה, אלא גם ממלגה ומהקלה בתשלומי שכר הדירה.

מלגות סחל״ב

מלגת סחל״ב (סטודנטים חוברים לבתי ספר ולגנים) ניתנת לסטודנטים הלומדים לתואר ראשון. המטרה של תוכנית זו היא לעודד את הסטודנטים להיות מעורבים חברתית בבתי הספר היסודיים ובגנים, ובתמורה יוכלו לקבל סיוע במימון שכר הלימוד שלהם.

הפרויקט עצמו נועד להעצים ולקדם את תלמידי הפריפריה (החברתית והגיאוגרפית), באמצעות פעילות במסגרת ׳יום חינוך ארוך׳. הארכת יום הלימודים נועדה לקדם את התלמידים ולספק להם ידע וכלים נוספים יחד עם פעילויות חברתיות שונות.

סטודנט המשתתף בפרויקט סחל״ב זכאי למלגה בגובה של כ-60% משכר הלימוד האקדמי באותה שנת לימודים. את המלגה הוא יקבל בשלושה שלבים במועדים שונים, לפי אישור מנהל בית הספר בו הוא פועל.

קחו בחשבון שאם אתם מתכננים לקחת חלק בתוכנית סחל״ב, עדיין תהיו זכאים לקבלת מלגות אחרות שמציעה המכללה לסטודנטים.

מלגות IMPACT

ארגון ידידי צה״ל בארה״ב, מעניק מלגות IMPACT לסטודנטים שהם חיילים משוחררים, לפי מספר קריטריונים, וביניהם:

 • סטודנט שהיה לוחם או תומך לחימה עד דרגת סרן (כולל) ועד 3 שנים בקבע.
 • הבקשה למלגה מוגשת בתוך 5 שנים מהשנה בה הסטודנט השתחרר מצה״ל.
 • הסטודנט הוא בן למשפחה מעוטת יכולת.
 • הסטודנט לומד בהיקף מלא במסגרת תואר ישראלי ראשון.
 • הסטודנט מתחיל את שנת הלימודים הראשונה, או השנייה (מתוך תואר שנמשך 3 שנים לפחות) – בחודש אוקטובר בשנת הלימודים שבה מוגשת הבקשה.
 • הסטודנט מחויב לתרום לקהילה.

מלגות קרן הישג

מלגות אלה ניתנות לסטודנטים שהוכרו כ׳חיילים בודדים׳ בעת שירותם הצבאי ומתחייבים לתרום לקהילה. המלגה מציעה מימון של שכר הלימוד לתואר הראשון, יחד עם תמיכה חודשית בהוצאות, ועשויה להגיע עד לסכום של 30,000 שקלים מדי שנה.

מלגות קרן גרוס

חיילים משוחררים ומשרתים במסגרת השירות הלאומי, שיענו על הקריטריונים של קרן גרוס, יוכלו לקבל סיוע ומלגה בגובה של עד 5,500 שקלים. סטודנטים אלה מחויבים לתרום לקהילה. המכללה אינה אחראית על מלגות אלה.

מלגות לסטודנטים חרדים

עמותת ידידי טורונטו מציעה מלגות לסטודנטים חרדים, בוגרי ישיבות בגילאים שבין 20 ל-40. המכללה אינה אחראית על מלגות אלה.

מלגות משרד החינוך

סטודנטים במעמד של תושבי קבע בארץ, הלומדים לתואר ראשון יכולים להגיש בקשה לקבלת מלגה מטעם משרד החינוך. המכללה אינה אחראית על מלג

למה כדאי ללמוד קלינאות תקשורת?

רוצה ללמוד קלינאות תקשורת?

השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע

אולי יעניין אותך גם?

קלינאי תקשורת

קלינאי תקשורת לילדים

קלינאי תקשורת לילדים אם ילדכם מתקשה לקרוא או לאיית, אם הוא מפגין קשיים בדיבור ובהפקת צלילים, קרוב לוודאי שטיפול על ידי קלינאי תקשורת מוסמך ומיומן

קרא עוד »
קלינאות תקשורת ואוטיזם

אוטיזם

אוטיזם עד לאחרונה דיברו המומחים על סוגים שונים של אוטיזם, כמו הפרעה אוטיסטית או תסמונת אספרגר, אולם היום, כל ההפרעות הללו נקראות ״הפרעות על ספקטרום

קרא עוד »
לימודי קלינאות תקשורת ואוטיזם

הפרעת קשב וריכוז

הפרעת קשב וריכוז לכולם קשה לפעמים לשבת בשקט, להתמקד במשהו או לשלוט בהתנהגות האימפולסיבית שלהם. אבל עבור חלק מהאנשים הקשיים הם עד כדי כך עקשניים

קרא עוד »
הפרעת קשב וריכוז

הפרעת תקשורת

הפרעת תקשורת הפרעות תקשורת עלולות להשפיע על האופן שבו אדם קולט, שולח, מעבד ומבין את הרעיונות שהוא שומע. הפרעות תקשורת עלולות להחליש את כישורי הדיבור

קרא עוד »

מעוניינים בשיחת ייעוץ מקלינאי/ת תקשורת מומלץ באיזור שלכם? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם:

דילוג לתוכן