חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

איך להפוך לקלינאי תקשורת?

רוצה ללמוד קלינאות תקשורת?

השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע

מעל ל- 90% מהגולשים ציינו שהתוכן עזר להם לקבל החלטה מושכלת לבחירת המסלול המתאים להם לתואר ראשון בקלינאות תקשורת.

תקשורת היא צורך אנושי בסיסי. הדיבור והשפה עוזרים לנו להתחבר לאחרים ולתקשר עם העולם שסביבנו. כשאתם בוחרים להפוך לקלינאי תקשורת, אתם זוכים בהזדמנות הייחודית לשפר את איכות החיים של אנשים שמתמודדים עם קשיי דיבור, שפה ובליעה, על ידי טיפול מקצועי שישפר את מיומנויות התקשורת שלהם.

לימודי קלינאות תקשורת מציעים קריירה דינמית ומתגמלת הפותחת בפניכם מגוון מסגרות תעסוקה ומבחר תחומי התמחות מרתקים. לימודי תואר שני בקלינאות תקשורת או בלימודי הפרעות תקשורת, מספקים מקפצה למסע המוביל להפיכתכם לקלינאי תקשורת. תואר מתקדם מצייד אתכם בניסיון מעשי ובידע החדשני ביותר כדי שתוכלו לשפר את חייהם של אנשים אחרים.

מידע על אתר קלינאי

מהי בעצם קלינאות תקשורת?

קלינאי תקשורת הם אנשי מקצוע בתחום הבריאות המאבחנים ומטפלים בבעיות דיבור, שפה, תקשורת, שטף דיבור ובליעה, בין אם הן מולדות ובין אם תוצאה של פציעה או מצב רפואי אחר.

בעיות תקשורת מתרחשות בכול הגילאים, ותואר בקלינאות תקשורת יאפשר לכם לבחור אם להתמקד בקבוצת אוכלוסייה מסוימת, כמו בפעוטות, בילדים או במבוגרים, או לעבוד עם אנשים בכול הגילים.

קלינאי תקשורת הם אנשי מקצוע בעלי הכשרה גבוהה הרשאים לעסוק בתחום. כדי להפוך למאבחנים מורשים יהיה עליכם להיות בעלי תואר שני בקלינאות תקשורת או בלקויות למידה; לרכוש ניסיון קליני מעשי מלא, ולקבל תעודת מאבחן דידקטי במוסד בו למדתם. התעודה תאפשר לכם לעסוק ולייעץ בתחום, לערוך אבחונים דידקטיים ולבנות תוכנית על פי גישות טיפול מותאמות אישית למטופלים.

למה כדאי ללמוד קלינאות תקשורת?

תחום עיסוק זה סולל לכם דרך למסלול קריירה שצומח במהירות ומציע רמה גבוהה של שביעות רצון מהעבודה. ואם אתם תוהים כמה מרוויח קלינאי תקשורת, אז המשכורת החודשית הממוצעת של קלינאי תקשורת שכיר היא כ-9,000 ש״ח. בנוסף, לפי נתוני הלשכה האמריקאית, תחום זה צפוי לצמוח בממוצע בקצב של 21%, הרבה יותר מהיר מהממוצע של שאר המקצועות.

דוגמה אחרת לתגמול שמובטח לבוחרים ללמוד קורס קלינאי תקשורת, מתבטאת בנתונים שהציג ה- U.S. Bureau of Labor Statisticsהמראים שמקצוע קלינאות תקשורת תפס את המקום השלישי מבין משרות הבריאות הטובות ביותר, ואת המקום העשירי מבין כלל המשרות הטובות ביותר.

קלינאי תקשורת – תפקידים ואחריות

כקלינאי תקשורת בעלי הסמכה לאבחון, תוכלו לבנות לעצמכם יום עבודה גמיש בהתאם למסגרת בה תועסקו ולאוכלוסייה שבה תבחרו לטפל. מקצוע זה יספק לכם קריירה מגוונת בעבודה עם מטופלים, כדי להציע להם עזרה וטיפול במגוון בעיות והפרעות, כולל:

 

הפרעה זו מתבטאת בחוסר יכולת ליצור צלילי מילים מסוימים באופן הנכון. ילד עם הפרעת דיבור זו עלול להשמיט, להחליף, לעוות או להוסיף צלילים למילים.

 

קושי בהפעלת השרירים המשמשים להפעלת הדיבור.

 

קושי לדבר או להבין אחרים בגלל נזק מוחי.

 

הפרעות בליעה.

 

הפרעה זו משפיעה על הזרימה, המהירות וקצב הדיבור. גמגום, למשל, הוא הפרעת שטף המתבטאת בחזרה על הברות ובמעצורים בשטף הדיבור. אדם עם גמגום מתקשה להפיק צליל, כאילו הדיבור שלו חסום או מופרע. אדם עם ׳עומס׳ מדבר לפעמים מהר מדי וממזג מילים זו בזו.

 

 הפרעה זו מתרחשת כאשר יש חסימה של זרימת האוויר הסדירה בחלל האף או הפה. מצב זה משנה את הרעידות האחראיות לאיכות הקול. הפרעה זו עלולה לקרות כאשר שסתום הלוע לא נסגר כראוי, ולעתים קרובות היא קשורה לחך שסוע, להפרעות נוירולוגיות ולשקדים נפוחים.

 

אדם עם הפרעת שפה המתבטאת בקשיי קליטה, מתקשה להבין ולעבד את מה שאומרים אחרים. הפרעה זו עלולה לגרום לאדם להיראות חסר עניין כשמישהו מדבר. למעשה, הוא מתקשה לעקוב ולהבין את ההנחיות. הוא גם בעל אוצר מילים מוגבל.

הפרעות שפה אחרות, כוללות בין השאר, בעיות שמיעה, אוטיזם, או פגיעת ראש.

באשר לאפשרויות תעסוקה לבוגרי קלינאות תקשורת – קלינאי תקשורת רבים עובדים בגנים ובבתי ספר עם ילדים ובני נוער. אחרים משתלבים במשרות בבתי חולים, בתי אבות, מרכזי שיקום, מחלקות רווחה ברשות או במרפאות פרטיות.

תחום המחקר הוא קריטי לקידום קלינאות תקשורת ואם תרצו, תוכלו ליישם את הרקע המדעי שרכשתם בלימודים ולגייס את רוח היזמות שלכם, לעריכת מחקרים לפיתוח טיפול חדש או ציוד חדשני שיקדמו את התחום בו אתם מתמקדים.

למה כדאי ללמוד קלינאות תקשורת?

נצלו את הפוטנציאל שלכם לחולל שינוי בחיי אנשים

השגת תואר ראשון בקלינאות תקשורת והמשך הלימודים לתואר שני בתחום התואם את המטרות, ואת תחומי העניין ושאיפות הקריירה שלכם, יהפכו אתכם לקלינאי תקשורת מעולים.

במהלך הלימודים לתואר שני תלמדו עם סטודנטים שנמצאים בנקודות דומות במסע הקריירה שלהם, שיתמכו בכם כשאתם מתקדמים יחדיו בלימודי התואר השני הנמשכים כשנתיים.

תוכנית התואר השני מספקת לסטודנטים חוויות קליניות משמעותיות במגוון רב של מסגרות תעסוקה. ההזדמנות לעבוד לצד אנשי מקצוע מומחים בתחום מאפשרת ללומדים לאבחן ולטפל באנשים, תוך כדי תרגול מיומנויות קליניות, וניצול הזדמנויות ללמידה שיתופית ולפתרון בין-תחומי של בעיות.

תואר בקלינאות תקשורת, מקצוע שמאפשר לחולל שינוי אמיתי בחיי המטופלים

כאמור, תקשורת היא מיומנות בסיסית לחוויה האנושית והיכולת לעזור לאנשים להתגבר על בעיות המונעות מהם לקיים תקשורת אפקטיבית היא, בלשון המעטה, הרבה יותר מאשר מתגמלת.

תארים בהפרעות תקשורת מאפשרים לסטודנטים לפתח מיומנויות המועילות להם בכל היבטי החיים, ולא רק בקריירה שלהם כקלינאי תקשורת. הנה חלק מאותם יתרונות משמעותיים:

שאלות נפוצות

 וכן, כל מוסד אקדמי מציע תנאי קבלה משלו, אבל רובם דורשים ציון משוכלל בגובה מסוים של הבגרויות והפסיכומטרי. יחד עם מעבר ראיון אישי. בנוסף, המוסדות השונים מציעים תנאים מיוחדים למועמדים שלא עומדים בתנאי הקבלה ומוכנים ללמוד במכינה קדם אקדמית, כמו: לימודי קלינאות תקשורת מעל גיל 30 או לימודי קלינאות תקשורת ללא פסיכומטרי.

בנוסף, תנאי הקבלה למועמדים המעוניינים בהסבה לקלינאות תקשורת או בלימודי קלינאות תקשורת לבעלי תואר ראשון – המוסדות האקדמיים השונים מציבים רף של ממוצע ציונים בתואר הראשון כדי להתקבל לקלינאות תקשורת.

 

 כן, יש מכללות לחרדים, כמו מכללת מבח״ר בבני ברק המציעות גם מסלול בתחום הפרעות תקשורת.

רוצה ללמוד קלינאות תקשורת?

השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם עם כל המידע

אולי יעניין אותך גם?

הפרעת קשב וריכוז

הפרעת תקשורת

הפרעת תקשורת הפרעות תקשורת עלולות להשפיע על האופן שבו אדם קולט, שולח, מעבד ומבין את הרעיונות שהוא שומע. הפרעות תקשורת עלולות להחליש את כישורי הדיבור

קרא עוד »
לימודי קלינאות תקשורת ואוטיזם

הפרעת קשב וריכוז

הפרעת קשב וריכוז לכולם קשה לפעמים לשבת בשקט, להתמקד במשהו או לשלוט בהתנהגות האימפולסיבית שלהם. אבל עבור חלק מהאנשים הקשיים הם עד כדי כך עקשניים

קרא עוד »

מעוניינים בשיחת ייעוץ מקלינאי/ת תקשורת מומלץ באיזור שלכם? השאירו פרטים ונדאג שיחזרו אליכם:

דילוג לתוכן